Oświadczenie o dostępności
Dostosowanie indywidualne
Strona zawiera okna informacyjne dane najbardziej wyszukiwane przez użytkownika zostały ustawione w belkach dotyczących poszczególnych dziedzin. Użytkownicy zainteresowani konkretnymi tematami mogą w prosty sposób przesuwając poszczególne okna tak, aby były one widoczne. W tym celu należy, klikając na wybraną belkę z nazwą okna, w tym momencie można je rozwijać oraz zwijać.
Istnieje równiesz obcja wyszukiwania informacji na stronie internetowej znajduje się w menu głowynym po prawej stronie.
Powiększanie czcionki
Rozmiary czcionek zastosowanych na stronach są określone w sposób względny, co pozwala na dostosowanie rozmiarów do potrzeb użytkowników. Aby zwiększyć rozmiar czcionki na stronach, należy zmienić ustawienia w przeglądarkach:
Internet Explorer: Menu "Widok" > "Rozmiar tekstu"
Firefox: Menu "Widok" > "Powiększenie" (Ctrl++)
Opera: Menu "Widok" > "Powiększenie"
Lub za pośrednictwem gotowego komponentu
Korzystanie z galerii zdjęć pod artykułami
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka.
Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
• Escape: zamyka galerie.
• Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
• Lewa strzałka: poprzedni slaid.
• Prawa strzałka: następny slaid.
Zgodność ze standardami:
Serwis jest zgodny ze standardami W3C:
• XHTML 1.0 Transitional
• WCAG 2.0 (Podwójne A)
Wersja do druku
Wszystkie strony posiadają specjalnie przygotowaną wersję do druku, która umożliwia drukowanie informacji znajdujących się na stronie. Wersja do druku jest przygotowana w oparciu o tzw. czcionkę szeryfową, która ułatwia czytanie materiałów drukowanych. Dodatkowo wersja do druku nie posiada zbędnych elementów graficznych.